lampa i przewody elektryczne na tle wieczornego nieba

Kilka słów o mnie

Urodziłem się w Krakowie. Tam też spędziłem pierwsze 30 lat życia. W tym czasie zdążyłem rozwinąć wiele zainteresowań i umiejętności. Ukończyłem studia licencjackie z ochrony środowiska na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

Zainteresowanie komputerami, informatyką i Internetem

Jeszcze pod koniec lat ’90 rodzice kupili pierwszy komputer. Stałem się wtedy osobą odpowiedzialną za utrzymanie go w należytym stanie. Wiele nauczyłem się (na błędach) o działaniu takich systemów operacyjnych, jak Windows 98, Me, czy mniej popularny Windows 2000. Jesień 2001 i wydanie systemu oznaczonego XP było wielkim przełomem nie tylko ze względu na to, jak dobry i stabilny był to produkt. To także czas, kiedy w domu pojawiło się stałe łącze. Era kawiarenek internetowych miała się już ku końcowi, choć jak się później okazało, nie dla mnie. Jeszcze w roku 2012 pracowałem w jednej z ostatnich. Stawiałem czoła szybko postępującemu zużyciu podzespołów i konieczności utrzymywania 10 sprawnych komputerów. Klientami były głównie osoby chcące z różnych powodów zachować anonimowość w Internecie. Zwykle było to związane z koniecznością usuwania różnych złośliwych programów pojawiających się jako implikacja zwiedzania mniej bezpiecznych zakątków sieci. Zdarzyło mi się nawet składać zeznania na policji w sprawie pewnego drobnego oszusta z Allegro.

Jeszcze w czasach liceum zaintrygował mnie temat tworzenia stron internetowych. Stworzyłem ich kilka, zupełnie amatorsko. Jedna z nich była na tyle rozbudowana, że nawiązałem współpracę z dużym, jak na owe czasy portalem. Ten projekt można zobaczyć w Internetowym Archiwum, tutaj. I pewnie na tym by się skończyło, gdyby nie problemy zdrowotne, które zatrzymały mnie w domu na długie miesiące. Nie można całego życia zmarnować na gry komputerowe, więc przez ten czas zacząłem się uczyć podstaw grafiki komputerowej, a także rozwinąłem umiejętności związane ze stronami internetowymi. Bardziej współczesne przykłady można znaleźć w moim portfolio internetowym.

Social Media

10 lat temu nie byłem świadom istnienia potrzeby budowania wizerunku marki w Internecie. Zmieniło się to w 2012 roku, kiedy zacząłem współpracę z Dobrym Zielem. Od tamtej pory prowadziłem już wiele profili na portalach społecznościowych, dla kilku firm.

Jednak przyjaźń z Dobrym Zielem trwa nadal, a konkurencja patrzy z zazdrością na bardzo dobre relacje między sklepem a jego klientami.

Fotografia

Od najmłodszych lat interesowała mnie magia uwieczniania obrazu na kliszy. Sporo czasu jednak minęło zanim sprawiłem sobie pierwszy aparat. Robienie zdjęć sprawia mi wielką frajdę. Część z nich ekstensywnie publikuję na Instagramie, część umieszczam na portalach stockowych na sprzedaż. Wiele jednak pozostaje w moich zbiorach. W miarę upływu czasu będę je publikował w formie serii, na niniejszej stronie.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: